• Az iskola profilja

• Az iskola profilja... Mik a céljaink? Hogyan képzeljük el az általunk nevelt nemzedéket végzős diákokként? Mindenképpen azt szeretnénk, ha a tanulók büszkén vállalnák, hogy a nagyölvedi Alapiskola és Óvoda diákjai voltak. A központilag megadott Állami kerettantervet a mi régiónk követelményei alapján alakítottuk át. Iskolánk mindent megtesz annak érdekében, hogy a végzős diákok megállják helyüket az élet minden területén. Ez persze frázisként hathat, de ha eljössz és megnézed, hogyan dolgozunk, láthatod, hogy... :-)

A tevékenységeink - a pedagóguspálya határai között - teljes mértékben a 21. századi generáció igényeit igyekszenek szolgálni. Azon konzervatív iskolák közé tartozunk, ahol figyelmeztetés jár a tiszteletlenségért, de a tanuló mindig lehetőséget kap a véleménye kinyilvánítására. A hagyományos pedagógiai eszközök használata mellett - itt a kréta- és/vagy filctábla használatára gondolunk - bevetjük a technika által nyújtott egyéb lehetőségeket is. A fenntartónknak és a Szülői Szövetségnek köszönhetően táblagépekkel, interaktív táblákkal felszerelt osztálytermeink vannak, ahol a pedagógus fokozatosan a facilitátor /segítő/ szerepébe "szorul". Célunk, hogy minél több tanítási órán a tanuló a saját "kárán" tanuljon, vagyis a tanítója segítségével saját maga fedezze fel az adott tantárgy rejtélyeit, szabályszerűségeit. Nagy hangsúlyt fektetünk az értő olvasás és az önkifejezés fejlesztésére. Évente olyan iskolaprogramokat szervezünk, amelyeken keresztül a tanulók gyakorlati tudást szereznek illetve lehetőségük nyílik egy adott kor szellemiségének megtapasztalására. Az álarcosbál és a felső tagozatosok farsangi bálja az etikett szabályainak elsajátítását szolgálja. Ha mindezt egy adott kor /reneszánsz, barokk/ külső jeleinek segítségével rendezzük, az betekintést nyújt a kor étkezési, terítési szokásaiba is. Rendszeresen megemlékezünk a nemzeti hőseinkről - vagy emléknap, vagy kultúrműsor formájában. Bekapcsolódunk az országos szintű jótékonysági rendezvényekbe /pl. Piros szalagocska, Fehér ceruzácska, Nárciszok napja/, de nagy szeretettel veszünk részt a Zoknikihíváson is. Elengedhetetlen a karácsonyi műsor és az anyák napi kedveskedés szeretteinknek. Nagy kíváncsisággal várjuk a Mikulást, nagy szeretettel készítjük az időseknek szánt ajándékokat vagy advent kezdetén a karácsonyi díszeket. Az óvoda és az iskola akalmazottainak munkája kölcsönösen kiegészíti egymást.