• Az iskola története a II. világháború után

•        1945 áprilisában az állami tanfelügyelő rendeletére a volt felekezeti iskolák tanítói megkezdték a tanítást. Mivel a felekezeti iskolákat megszüntették, a tanítást a két felekezet egyesített tankötelesei között közösen végezték. Az egyesített iskolák igazgatója Knieszner Imre, az egykori református iskola igazgatója lett. Tanítótársai Szabó Pál, Szabó Pálné, Kniesznerné Baka Irma és Molnár József vvoltak. Ez a megoldás csak egy hónapig tartott. Április végén az összes magyar tanerőt elbocsátották.

Magyar tanítási nyelvű körzeti középiskola

Az 1950-51-es tanévben fontos változások történtek. A kurali körzeti középiskolában két évfolyamos, magyar tanítási nyelvű tagozat nyílt meg. Ölved, Kéty, Farnad tartozott hozzá. Ez a magyar tagozat 1951 februárjában Ölveden nyert elhelyezést, ahol ezáltal az adott tanévben háromféle iskola működött.

A középiskola tanerői a kezdetekkor Kabai Gyula igazgató és Jónás Ilona voltak. Évközben Kabai távozása után Jónás Ilona lett átmenetileg az iskola igazgatója, Kabai helyébe Princzkel József jött. A tanulók létszáma a kezdetekkor 98 volt /I. osztály - 65, II. osztály - 33 fő/.

A nemzeti /elemi/ iskola tanerői közé Vrábel István és Koháry János tartozott. A tanítási nyelv a magyar volt, amely még az 1949-50-es tanévben indult egy összevont osztályban. Az első tanítója Matuščák Emil volt.

2014 - hogy új korszak kezdődik-e az iskola és óvoda történelmében, az majd csak később derül ki. Mindanniyan - pedagógus, tanuló, szülő, iskolabarát - újult erővel nézünk a 2014/2015-ös iskolaév elébe. Hadd szóljon! :-)